FL1M-6FW-1-Y12V
Description
LED YEL 6MM NUT 12VAC/DC STK
DataSheet
FL1M-6FW-1-Y12V PDF
Type:LED
Lamp Color:Yellow
Lens Color:Yellow
Lens Transparency:-
Ratings:AC/DC
Voltage:12V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.24" (6.00mm)
Lens Size:8.00mm Dia
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:1000 ~ 1500mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:35°
Termination Style:Wire Leads - 7.3" (185.42mm)