Q8F1BXXR24E
Description
INDICATOR 24V 8MM FLUSH RED
DataSheet
Q8F1BXXR24E PDF
Type:LED
Lamp Color:Red
Lens Color:Red
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:24V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.31" (7.87mm)
Lens Size:5mm, T-1 3/4