M2PJ-5800-24E
Manufacturer
Omron Automation & Safety Services
VIGOR # :
Description
LED PANEL IND GRN/ORN/RED 24V
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
M2PJ-5800-24E PDF
Type Description
Series:M2P
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Green, Orange, Red
Lens Color:-
Lens Transparency:-
Ratings:DC
Voltage:24V
Current:-
Panel Cutout Shape:Rectangle
Panel Cutout Dimensions:1.20" x 0.93" (30.50mm x 23.50mm)
Lens Size:26.10mm x 18.90mm
Lens Style:Rectangle with Flat Top
Millicandela Rating:-
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:-
Termination Style:Quick Connect - 0.110" (2.8mm)