S22L2FRGB7QP
Manufacturer
Banner Engineering
VIGOR # :
Description
S22 PRO EZ LIGHT INDICATOR MULTI
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
S22L2FRGB7QP PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Blue, Cyan, Green, Magenta, Red, White - Cool, Yellow
Lens Color:-
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:10V ~ 30V
Current:70mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.866" (22.00mm)
Lens Size:-
Lens Style:Round with Flat Top
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:-
Termination Style:Wire Leads - 6" (152.40mm)