PM5-A5G12V
Description
PANEL MOUNT ASSEM 6.35MM GREEN
DataSheet
PM5-A5G12V PDF
Type Description
Series:PM5
Type:LED
Lamp Color:Green
Lens Color:Green
Lens Transparency:Fresnel
Ratings:DC
Voltage:12V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.25" (6.35mm)
Lens Size:5.10mm Dia