Q14F3BZZRYG12E
Description
LED PM INDICATOR FLUSH GRN/RD/YL
DataSheet
Q14F3BZZRYG12E PDF
Type:LED
Lamp Color:Green, Red, Yellow
Lens Color:-
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:12V Green, 12V Red, 12V Yellow
Current:20mA Green, 20mA Red, 20mA Yellow
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.55" (13.97mm)
Lens Size:10.00mm Dia
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:30mcd Green, 180mcd Red, 30mcd Yellow
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:100°
Termination Style:Wire Leads - 7.87" (200.00mm)