M2CT-90A1-24EW
Manufacturer
Omron Automation & Safety Services
VIGOR # :
Description
INDICATOR ROUND WHITE PNL MNT
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
M2CT-90A1-24EW PDF
Type Description
Series:M2C
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:White
Lens Color:-
Lens Transparency:-
Ratings:DC
Voltage:24V
Current:10mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.47" (11.94mm)
Lens Size:11.80mm Dia