DX0506/YL/24
Manufacturer
Bulgin
VIGOR # :
Description
VANDAL RESISTANT LED PMI YELLOW
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
DX0506/YL/24 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Yellow
Lens Color:-
Lens Transparency:-
Ratings:DC
Voltage:24V
Current:30mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.48" (12.10mm)
Lens Size:-
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:400mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:-
Termination Style:Quick Connect - 0.110" (2.8mm)