2191QUX1-12V
Description
LED IND LIGHT 12V RED
DataSheet
2191QUX1-12V PDF
Type Description
Series:2191QU
Package:Bag
Part Status:Not For New Designs
Type:LED
Lamp Color:Red
Ratings:-
Voltage:12V
Current:-
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.31" (7.87mm)
Lens Size:-
Lens Style:Round with Domed Top
Viewing Angle:-
Termination Style:Quick Connect - 0.187" (4.7mm)