
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 464 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Red |
| Lens Color: | Red |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Ratings: | Vf (Typ), If (Max) |
| Voltage: | 15V |
| Current: | 24mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.25" (6.35mm) |
| Lens Size: | 9.91mm Dia |
| Lens Style: | Round with Flat Top |
| Millicandela Rating: | 2800mcd |
| Wavelength - Peak: | 634nm |
| Viewing Angle: | 30° |
| Termination Style: | Wire Leads - 6" (152.40mm) |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 464W-NWR15H-NRO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PMI LED .190" 28V WIRE DIFF AMBE
PMI .250" LED 12V TAB DIFF WWHT
PMI .250" 120VAC NO LENS CARTRID
CAP CER 10PF 25V NP0 0201
PMI .250" LED 15V WIRE DIFF RED
BRIDGE RECT 1PHASE 100V 1A KBP
OM3 24 FIBER SMALL DIAMETER INDO