
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LB |
| Package: | Box |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Incandescent |
| Lamp Color: | Green |
| Lens Color: | Green |
| Lens Transparency: | Clear |
| Ratings: | AC |
| Voltage: | 12V |
| Current: | 60mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.64" (16.26mm) |
| Lens Size: | 13.20mm |
| Lens Style: | Square with Flat Top |
| Millicandela Rating: | - |
| Wavelength - Peak: | - |
| Viewing Angle: | - |
| Termination Style: | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LB01GW01-12-FJ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PMI .250" LED 2V TAB DIFF RED/AM
LED PANEL INDICATOR RED 2V
PILOT LIGHT 240V NEON SQUARE GRN
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603
CONN QSFP28 CAGE 1X3 W/HSINK R/A
IND PB ILLUM SQ GRAY 12V GREEN
IGBT MOD 600V 170A POWIR ECO 2