FTAS00-57AS4
Manufacturer
NKK Switches
VIGOR # :
Description
TOUCH SCREEN RESISTIVE 5.7"
Catalog
Touch Screen Overlays
DataSheet
FTAS00-57AS4 PDF
Type Description
Series:FT
Package:Bulk
Part Status:Active
Length:4.76" (121.00mm)
Width:0.055" (1.40mm)
Height:3.61" (91.60mm)
Interface:4-Wire
Type:Resistive
Diagonal Screen Size:5.7" (144.78mm)