RV4LAYSD504A
Manufacturer
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
VIGOR # :
Description
POT 500K OHM 2W PLASTIC LINEAR
DataSheet
RV4LAYSD504A PDF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Resistance (Ohms):500k
Tolerance:±10%
Power (Watts):2W
Temperature Coefficient:-
Rotation:312°
Resistive Material:Conductive Plastic
Termination Style:Solder Lug
Actuator Type:Slotted
Actuator Length:0.875" (22.23mm)
Actuator Diameter:0.250" (6.35mm)