P32-100SQ/MHIA
Manufacturer
Daburn
VIGOR # :
Description
AC/DC CONVERTER 100VDC
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
P32-100SQ/MHIA PDF
Type Description
Series:P3
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:100 ~ 125 VAC
Voltage - Output 1:100V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):25mA
Power (Watts):-
Applications:Medical
Features:-
Operating Temperature:-25°C ~ 71°C
Efficiency:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:7-DIP Module, 5 Leads
Size / Dimension:3.50" L x 2.50" W x 1.25" H (88.9mm x 63.5mm x 31.8mm)