AMEOF3-3.3SJZ
Description
AC-DC CONVERTER 3 WATTS, 85 ~ 30
DataSheet
AMEOF3-3.3SJZ PDF
Type Description
Series:AMEOF3-JZ (3W)
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Open Frame
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 305 VAC
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):600mA
Power (Watts):3 W
Applications:ITE (Commercial)
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Efficiency:65%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:12-SIP Module, 6 Leads
Size / Dimension:1.38" L x 0.71" W x 0.43" H (35.0mm x 18.0mm x 11.0mm)