P38/1.56QX
Description
AC/DC CONVERTER 5VDC
DataSheet
P38/1.56QX PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input:100 ~ 125 VAC
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):1A
Power (Watts):-
Applications:ITE (Commercial)
Features:SCP
Operating Temperature:-25°C ~ 71°C
Package / Case:7-DIP Module, 5 Leads
Size / Dimension:3.50" L x 2.50" W x 1.56" H (88.9mm x 63.5mm x 39.6mm)