
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECONOLINE R0.25S (0.25W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 3V |
| Voltage - Input (Max): | 3.6V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 21mA |
| Power (Watts): | 250 mW |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial), Medical |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 60 ~ 70% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SMD Module, 5 Leads |
| Size / Dimension: | 0.49" L x 0.42" W x 0.28" H (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 40 |
Current price of R0.25S-3.312/H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 24V 50W
DC DC CONVERTER 1.8V 1.8W
DC DC CONVERTER 48V 50W
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ LVDS
CONN HEADER VERT 3POS 5.08MM
DC DC CONVERTER 12V 250MW
FIXED IND 22UH 350MA 1.68 OHM