
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECONOLINE REC3-SRW (3W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 600mA |
| Power (Watts): | 3 W |
| Voltage - Isolation: | 2 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 80% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 24-SMD Module, 18 Leads |
| Size / Dimension: | 1.26" L x 0.78" W x 0.44" H (32.0mm x 19.9mm x 11.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active Low |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 15 |
Current price of REC3-2405SRWZ/H2/A/SMD/CTRL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 3.3V 300MW
DC DC CONVERTER 48V 150W
DC DC CONVERTER 5V 100W
XTAL OSC TCXO 25MHZ 3.3V CMOS
XTAL OSC XO 98.3040MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 5V 3W
DUAL POLARITY C SERIES, DUAL OUT