
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IE (1W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 10.8V |
| Voltage - Input (Max): | 13.2V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 84mA |
| Power (Watts): | 1 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 80% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 4-SIP Module |
| Size / Dimension: | 0.46" L x 0.24" W x 0.50" H (11.7mm x 6.0mm x 12.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 40 |
Current price of IE1212SH is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 2000V 1W
DC DC CONVERTER 12V 250W
DC DC CONVERTER 48V 120W
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ HCSL
CONN HEADER SMD 30POS 2.54MM
DC DC CONVERTER 12V 1W
RECP ASSY