
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECONOLINE RSO (1W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 300mA |
| Power (Watts): | 1 W |
| Voltage - Isolation: | 2 kV |
| Applications: | ITE (Commercial), Medical |
| Features: | Remote On/Off, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 70% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-SIP Module, 7 Leads |
| Size / Dimension: | 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active Low |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 22 |
Current price of RSO-243.3SZ/H2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 3.3V 23W
DC DC CONVERTER 5V 200W
DC DC CONVERTER 5V 20W
PANEL MOUNT BEEP ALARM
CRYSTAL 19.6800MHZ 7PF SMD
DC DC CONVERTER 3.3V 1W
CONN FAKRA JACK R/A 50OHM SOLDER