
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHA01 (1W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 67mA |
| Power (Watts): | 1 W |
| Voltage - Isolation: | 6 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 77% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 7-SIP Module, 4 Leads |
| Size / Dimension: | 0.77" L x 0.49" W x 0.47" H (19.5mm x 12.5mm x 12.0mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 100 |
Current price of IHA0105S15 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 28V 100W
DC DC CONVERTER 15V 6W
DC DC CONVERTER 5V 150W
CONN HEADER SMD 16POS 2MM
CONN HEADER SMD 28POS 2.54MM
CONN SOCKET 56POS 0.1 GOLD PCB
DC DC CONVERTER 15V 1W