
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AM1D-Z (1W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 13.5V |
| Voltage - Input (Max): | 16.5V |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 303mA |
| Power (Watts): | 1 W |
| Voltage - Isolation: | 6 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 80% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 7-SIP Module, 4 Leads |
| Size / Dimension: | 0.76" L x 0.24" W x 0.39" H (19.5mm x 6.0mm x 10.0mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | CE, cULus, cURus |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of AM1D-1503SH60Z is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER +/-5V 250MW
DC DC CONVERTER 5V 500MW
DC DC CONVERTER 24V 50W
CONN ADAPT BNC JACK TO TNC PLUG
DC DC CONVERTER 500V 500MW
DC DC CONVERTER 3.3V 1W
TERM BLOCK HDR 18POS 90DEG 5MM