
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECONOLINE REC3-DRW (3W) |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | -5V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 300mA, 300mA |
| Power (Watts): | 3 W |
| Voltage - Isolation: | 6 kV |
| Applications: | ITE (Commercial), Medical |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 80% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 24-SMD Module, 18 Leads |
| Size / Dimension: | 1.26" L x 0.78" W x 0.44" H (32.0mm x 19.9mm x 11.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of REC3-2405DRWZ/H6/C/SMD-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 12V 6W
DC DC CONVERTER 12V 20W
DC DC CONVERTER 9V 1.25W
XTAL OSC XO 24.0000MHZ CMOS TTL
FAN 12VDC 25X10MM 2WIRES
DC DC CONVERTER 9V 8W
DC DC CONVERTER +/-5V 3W