
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AM150QB-NZ (150W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 3.13A |
| Power (Watts): | 150 W |
| Voltage - Isolation: | 2.25 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Efficiency: | 91% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Quarter Brick |
| Size / Dimension: | 2.43" L x 1.58" W x 0.50" H (61.8mm x 40.2mm x 12.7mm) |
| Supplier Device Package: | Quarter Brick |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of AM150QB-4848SH22-NZ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 28V 500W
DC DC CONVERTER 3.3V 99W
DC DC CONVERTER 5V 1.25W
CAP TANT POLY 150UF 3V 1411
XTAL OSC VCXO 312.5000MHZ HCSL
DC DC CONVERTER 5V 75W
DC DC CONVERTER 48V 150W