
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Delphi V48SH (100W) |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 1.8V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 30A |
| Power (Watts): | 100 W |
| Voltage - Isolation: | 1.5 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 121°C |
| Efficiency: | 91.5% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-DIP Module, 1/16 Brick |
| Size / Dimension: | 1.30" L x 0.90" W x 0.37" H (33.0mm x 22.8mm x 9.5mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active Low |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 35 |
Current price of V48SH1R830NNFA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER +/-24V 5W
DC DC CONVERTER 5V 1W
DC DC CONVERTER 12V 240W
CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD
CONN HEADER SMD 150POS 0.8MM
DC DC CONVERTER 1.8V 100W
DC DC CONVERTER 95V 75W