
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XCL206 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 2V |
| Voltage - Input (Max): | 6V |
| Voltage - Output 1: | 2.7V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 600mA |
| Power (Watts): | - |
| Voltage - Isolation: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 90% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-TDFN Exposed Pad |
| Size / Dimension: | 0.10" L x 0.08" W x 0.04" H (2.5mm x 2.0mm x 1.0mm) |
| Supplier Device Package: | CL-2025-02 |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of XCL206A273CR-G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 5.8V 50W
DC DC CONVERTER 3.3V 2W
DC DC CONVERTER 24V 400W
INLET RING 250MM (LONG)
DC DC CONVERTER 1.5V 170W
DC DC CONVERTER 2.7V
DC DC CONVERTER 48V 50W