
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Eighth-Brick |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 10A |
| Power (Watts): | 50 W |
| Voltage - Isolation: | 2.25 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 92% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-DIP Module, 1/8 Brick |
| Size / Dimension: | 2.30" L x 0.90" W x 0.19" H (58.4mm x 22.9mm x 4.8mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active Low |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LES10A48-5V0REJ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 3.3V 30W
DC DC CONVERTER 3.3V 50W
DC DC CONVERTER 2.5V 1.8V
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVPECL
DC DC CONVERTER 15V 15W
DC DC CONVERTER 5V 50W