
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ULQ |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 15A |
| Power (Watts): | 75 W |
| Voltage - Isolation: | 2.25 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OTP, OVP, SCP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 91% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-DIP Module, 1/4 Brick |
| Size / Dimension: | 2.22" L x 1.35" W x 0.38" H (56.4mm x 34.3mm x 9.53mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active Low |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ULQ-5/15-D48N-C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 5.5V 50W
DC DC CONVERTER 48V 400W
DC DC CONVERTER 5V 50W
XTAL OSC XO 156.2550MHZ CMOS SMD
XTAL OSC XO 127.2160MHZ CMOS SMD
DC DC CONVERTER 5V 75W
CONN EDGE DUAL FMALE 52POS 0.050