| Series: | F1209XT-1WR3 (1W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 10.8V |
| Voltage - Input (Max): | 13.2V |
| Voltage - Output 1: | 9V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 111mA |
| Power (Watts): | 999 mW |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (With Derating) |
| Efficiency: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SMD Module, 5 Leads |
| Size / Dimension: | 0.52" L x 0.33" W x 0.29" H (13.2mm x 8.5mm x 7.3mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | CB, CE, cURus, UL |
| Standard Number: | 62368-1 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
DC DC CONVERTER 500V 15W
DC DC CONVERTER 5V -5V 10W
DC DC CONVERTER 12V 75W
LITHIUM METAL BATTERY NON-RECHAR
POW ACCESSORIES
DC DC CONVERTER 9V 1W
FIXED IND 33MH 33MA 296 OHM TH