
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PTH03010Y |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 2.95V |
| Voltage - Input (Max): | 3.65V |
| Voltage - Output 1: | 0.55 ~ 1.8V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 15A |
| Power (Watts): | - |
| Voltage - Isolation: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 88% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-SMD Module |
| Size / Dimension: | 1.37" L x 0.62" W x 0.38" H (34.8mm x 15.8mm x 9.6mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active High |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PTH03010YAZT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 15V 500MW
DC DC CONVERTER 15V 100W
DC DC CONVERTER 5.8V 75W
XTAL OSC VCXO 90.0000MHZ LVPECL
FIXED IND 250UH 4.6A 83 MOHM TH
CAP FILM 3300PF 5% 1.6KVDC RAD
DC DC CONVERTER 0.55-1.8V