GST220A36-R7B
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 36V 220W
DataSheet
GST220A36-R7B PDF
Type Description
Series:GST220A (220W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Voltage - Output:36V
Current - Output (Max):6.1A
Power (Watts):220 W
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:39.4" (1.00m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:8.27" L x 3.35" W x 1.81" H (210.0mm x 85.0mm x 46.0mm)