WR9MB1680LCP-F(R6B)
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 10W
DataSheet
WR9MB1680LCP-F(R6B) PDF
Type Description
Series:GT-86120-WWVV-X.X-W2E
Package:Bulk
Part Status:Active
Region Utilized:Europe
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:6V
Current - Output (Max):1.68A
Power (Watts):10 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 50°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:60.2" (1.53m)
Input Connector:CEE 7/16
Size / Dimension:2.72" L x 1.13" W x 2.30" H (69.0mm x 28.8mm x 58.3mm)