EMMA150100-P6RP-IC
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 15W
DataSheet
EMMA150100-P6RP-IC PDF
Type Description
Series:EMMA (15W)
Input Type:Multi-Blade (Included)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:15V
Current - Output (Max):1A
Power (Watts):15 W
No Load Power Consumption:300mW (Max)
Efficiency:Level V
Operating Temperature:0°C ~ 50°C
Output Connector:Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:70.9" (1.80m)
Input Connector:Multi-Blade
Size / Dimension:3.17" L x 1.89" W x 1.71" H (80.6mm x 47.9mm x 43.3mm)