VHK200W-Q48-S48
Description
DC/DC CONVERTER 48V 200W
DataSheet
VHK200W-Q48-S48 PDF
Type Description
Series:VHK200W (200W)
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):75V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:48V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):4.2A
Power (Watts):200W
Voltage - Isolation:-
Applications:-
Efficiency:88%
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:4.23" L x 4.01" W x 1.50" H (107.5mm x 101.8mm x 38.0mm)