RPMD15-483.3SFW/N
Description
DC/DC CONVERTER 3.3V 15W
DataSheet
RPMD15-483.3SFW/N PDF
Type Description
Series:POWERLINE Power Modules (15W)
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):9.5V
Voltage - Input (Max):36V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):4A
Power (Watts):15W
Operating Temperature:-
Mounting Type:DIN Rail
Size / Dimension:4.92" L x 2.27" W x 0.97" H (125.0mm x 57.6mm x 24.5mm)