RPM40-4805SG
Description
DC/DC CONVERTER 40W
DataSheet
RPM40-4805SG PDF
Type Description
Series:POWERLINE Power Modules (40W)
Type:Open Frame
Voltage - Input (Min):36V
Voltage - Input (Max):75V
Current - Output (Max):-
Power (Watts):40W
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:4.00" L x 2.25" W x 0.75" H (101.6mm x 57.2mm x 19.0mm)