LNE-12V150WDAA
Manufacturer
Delta Electronics / Power
VIGOR # :
Description
LED DRIVER CC/CV AC/DC 12V 12.5A
Catalog
LED Drivers
DataSheet
LNE-12V150WDAA PDF
Type Description
Series:LNE-150W
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Constant Current, Voltage
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:6 ~ 12V
Current - Output (Max):12.5A
Power (Watts):150 W
Voltage - Isolation:3.85 kV
Dimming:Analog, PWM
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C
Efficiency:91%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:8.03" L x 2.68" W x 1.53" H (204.0mm x 68.0mm x 38.8mm)