PDA030A-2A1B
Manufacturer
PHIHONG USA
VIGOR # :
Description
LED DRIVER CC AC/DC 6-14V 2.08A
Catalog
LED Drivers
DataSheet
PDA030A-2A1B PDF
Type Description
Series:PDA (30W)
Package:Box
Part Status:Obsolete
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):108VAC
Voltage - Input (Max):132VAC
Voltage - Output:6 ~ 14V
Current - Output (Max):2.08A
Power (Watts):30 W
Voltage - Isolation:2 kV
Dimming:-
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-40°C ~ 40°C
Efficiency:80%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.15" L x 3.07" W x 1.00" H (80.0mm x 78.0mm x 25.4mm)