LEDDC25W-072-C0350-D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 24-72V 350MA
DataSheet
LEDDC25W-072-C0350-D PDF
Type Description
Series:LEDDC-25W
Package:Box
Part Status:Obsolete
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:24 ~ 72V
Current - Output (Max):350mA
Power (Watts):25 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:Analog
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-
Efficiency:86%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.15" L x 2.44" W x 0.99" H (80.0mm x 62.0mm x 25.2mm)