AMEPR30-4864AZ-NA
Description
LED DRV CC/CV AC/DC 36-48V 640MA
Catalog
LED Drivers
DataSheet
AMEPR30-4864AZ-NA PDF
Type Description
Series:AMEPR30-AZ
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current, Voltage
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:36 ~ 48V
Current - Output (Max):640mA
Power (Watts):30 W
Voltage - Isolation:3 kV
Dimming:Analog, PWM
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP68
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:83%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:2.27" L x 5.30" W x 1.59" H (57.7mm x 134.8mm x 40.5mm)