LPF-25D-36
Description
LED DRVR CC AC/DC 19.8-36V 700MA
DataSheet
LPF-25D-36 PDF
Type Description
Series:LPF-25D (25W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:19.8 ~ 36V
Current - Output (Max):700mA
Power (Watts):25 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Ratings:IP67
Operating Temperature:-35°C ~ 70°C
Efficiency:85.5%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:5.83" L x 1.57" W x 1.26" H (148.0mm x 40.0mm x 32.0mm)