LDD-700HW
Manufacturer
MEAN WELL
VIGOR # :
Description
LED DRIVER CC BUCK 2-52V 700MA
Catalog
LED Drivers
DataSheet
LDD-700HW PDF
Type Description
Series:LDD-H
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:Buck
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):9V
Voltage - Input (Max):56V
Voltage - Output:2 ~ 52V
Current - Output (Max):700mA
Power (Watts):-
Voltage - Isolation:-
Dimming:PWM
Features:Remote On/Off, OTP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Efficiency:97%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:1.25" L x 0.80" W x 0.48" H (31.8mm x 20.3mm x 12.2mm)