RACV20-12-LP
Description
LED DRIVER CV AC/DC 12V 1.67A
Catalog
LED Drivers
DataSheet
RACV20-12-LP PDF
Type Description
Series:LIGHTLINE RACV20-LP (20W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Voltage
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):198VAC
Voltage - Input (Max):264VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):1.67A
Power (Watts):20 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:-
Features:OCP, OTP, SCP
Ratings:IP20
Operating Temperature:-20°C ~ 45°C
Efficiency:82%
Termination Style:Terminal Block
Size / Dimension:5.04" L x 1.97" W x 0.51" H (128.0mm x 50.0mm x 13.0mm)