HVG-65-12B
Description
LED DRVR CC/CV AC/DC 7.2-12V 5A
DataSheet
HVG-65-12B PDF
Type Description
Series:HVG-65 (65W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):180VAC
Voltage - Input (Max):528VAC
Voltage - Output:7.2 ~ 12V
Current - Output (Max):5A
Power (Watts):60 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog, PWM
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-40°C ~ 80°C
Efficiency:86.5%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:6.50" L x 2.42" W x 1.45" H (165.0mm x 61.5mm x 36.8mm)