HLG-60H-20A
Description
LED DRVR CC/CV AC/DC 17-22V 3A
DataSheet
HLG-60H-20A PDF
Type Description
Series:HLG-60H (60W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:17 ~ 22V
Current - Output (Max):3A
Power (Watts):60 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:-
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP65
Operating Temperature:-40°C ~ 80°C
Efficiency:89%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:5.80" L x 2.42" W x 1.45" H (147.2mm x 61.5mm x 36.8mm)