LXD100-2800SW
Description
LED DRIVER CC AC/DC 22-36V 2.8A
DataSheet
LXD100-2800SW PDF
Type Description
Series:LXD100 (100W)
Package:Box
Part Status:Last Time Buy
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:22 ~ 36V
Current - Output (Max):2.8A
Power (Watts):100 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog
Features:OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-35°C ~ 65°C
Efficiency:90%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:8.70" L x 2.66" W x 1.46" H (221.0mm x 67.5mm x 37.0mm)