LED25W-12-C2080-D
Manufacturer
Thomas Research Products
VIGOR # :
Description
LED DRIVER CC AC/DC 4-12V 2.08A
Catalog
LED Drivers
DataSheet
LED25W-12-C2080-D PDF
Type Description
Series:LED-25W
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:4 ~ 12V
Current - Output (Max):2.08A
Power (Watts):25 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:Analog
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-
Efficiency:81%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.15" L x 2.44" W x 0.99" H (80.0mm x 62.0mm x 25.2mm)