LXD120-1750SW
Description
LED DRIVER CC AC/DC 41-68V 1.75A
DataSheet
LXD120-1750SW PDF
Type Description
Series:LXD120 (120W)
Package:Box
Part Status:Last Time Buy
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:41 ~ 68V
Current - Output (Max):1.75A
Power (Watts):120 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog
Features:OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-35°C ~ 65°C
Efficiency:90.5%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:8.70" L x 2.66" W x 1.46" H (221.0mm x 67.5mm x 37.0mm)