PLM-12-350
Manufacturer
MEAN WELL
VIGOR # :
Description
LED DRVR CC AC/DC 22-36V 350MA
Catalog
LED Drivers
DataSheet
PLM-12-350 PDF
Type Description
Series:PLM-12 (12W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):110VAC
Voltage - Input (Max):295VAC
Voltage - Output:22 ~ 36V
Current - Output (Max):350mA
Power (Watts):13 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:-
Features:SCP
Ratings:IP30
Operating Temperature:-30°C ~ 50°C
Efficiency:85%
Termination Style:Terminal Block
Size / Dimension:5.71" L x 1.50" W x 0.87" H (145.0mm x 38.0mm x 22.0mm)