LPFH-60-54
Description
LED DVR CCCV ACDC 32.4-54V 1.12A
DataSheet
LPFH-60-54 PDF
Type Description
Series:LPFH-60 (60W)
Package:Box
Part Status:Not For New Designs
Type:Constant Current, Voltage
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):200VAC
Voltage - Input (Max):400VAC
Voltage - Output:32.4 ~ 54V
Current - Output (Max):1.12A
Power (Watts):60 W
Voltage - Isolation:3 kV
Dimming:-
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-40°C ~ 90°C
Efficiency:90%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:6.40" L x 1.69" W x 1.26" H (162.5mm x 43.0mm x 32.0mm)